Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Tedavisini gördüğü Karaciğer kanserine yenilerek yaşama veda eden ressam tiyatrocu Levent Kırca, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Tören istemeyen Kırca ’nın cenazesi Levent Afet Yolal Camii ’nde kılınan namazın peşinde alkışlar eşliğinde defnedileceği Zincirlikuyu Mezarlığı ’na dürüst götürülüyor.

DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Büyük ustayı son yolculuğunda yalnız vazgeçmek istemeyen dostları ve sevenleri Levent Kırca ’nın cenazesiyle birlikte Zincirlikuyu Mezarlığı ’na gidiyor.

Levent Kırca ’nın çocukları tabutunun başında gözyaşı döktü. Kızı Ayşe babasına son kere böyle sarıldı.

Kırca ’nın çocukları, cami avlusunda taziyeleri kabul etti..

Oya Başar da eski eşini uğurlamak için cenaze törenine geldi. Oldukça halsiz görünen Başar, gözyaşlarını tutamadı.

Ayşen Gruda yakın dostu Levent Kırca ’nın ardından şunları söyledi; ‘Levent gibi fazla yönü olan bir aktör çok güç gelir. Geride kalanlara taziye diliyorum. Çocukları babalarını, babaları da onları çok severdi.Son derece yumuşak son derece samimi kimseyi kırmadan dökmeden çalışan bir insandı. çok iyi bir insandı. ’

Enis Fosforoğlu: Gençlik arkadaşım benim 20 ’li yaşlarımın arkadaşı ilk televizyon programlarını birlikte yaptık onunla. Bizim dostluğumuz daima sürdü. Son replikleri en güzel replikleriydi bence ‘Atatürk ’le kalın, Cumhuriyetle kalın, hoş bir şekilde kalın ‘ fakat biz Levent ’siz de kaldık.

Murat Gören: Bunca yıl içerisinde verdiği ürünler sayısızca eserler ile bundan sonraki nesillerin de daha uzun yıllar tanıyacağı, seveceği ve izleyeceği bir sanatçı olarak devam edecek. Çok üzgünüz.

Hürriyet