Müge Anlı ’nın yeni projesi büyük ses getirdi

Müge Anlı ’nın yeni projesi büyük ses getirdi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

ATV ’de yayınlanan programında Müge Anlı ’nın başlattığı, engelli ve yaşlı vatandaşların bulunmasını karşılayan “Sevgi İzi” projesi, Aymelek Derneği ’nce Açık Fikirli ’da uygulanacak…

Yeni Yüzyıl ’dan İhsan Karataş ’ın haberine göre ünlü televizyoncu ve gazeteci Müge Anlı ’nın başlattığı ve birçok engelli ve ihtiyar vatandaşın bulunmasını karşılayan “Sevgi İzi” projesi, Aymelek Derneği ’nce Okumuş ’da hayata geçecek.

Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altınbaş, Müge Anlı ’nın başlattığı ve son günlerde çığ gibi büyüyen “Sevgi İzi” projesini Kültürlü ’da uygulayacaklarını söyledi. Pojenin yakınlarını kaybedenler için bir umut kapısı olacağını kaydeden Altınbaş, “Projeye kadar, kaybolma ihtimali yüksek olan şahısların koluna ‘Sevgi İzi ’ni bildiren bir şifreli sayı işleniyor. Bu rakamla www.benibuldular.com ’a tescil yaptırılıyor. Birey kaybolduğunda, kolundaki Sevgi İzi ’ni görenlerin bu siteye bildirmeleri halinde yakınlarına hemen ulaşılması sağlanıyor. öte taraftan emniyette bu numaralar belirli olduğu için, numara vurma doğru bütün bilgilerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Yalnızca engelliler için yok, bütün engelli adayları yani hepimiz için gerekli” dedi.

Anlı ’yı Kültürlü ’a çağıracaklar

Kayıt işlemlerini başlattıklarını da gösteren Altınbaş, “Zaten biz dernek olarak tüm evlere girip çıkıyoruz. Bu sayede çok sayıda tescil yapacağımızı düşünüyorum. Tabii ki bu konuda bize AK Parti Açık Fikirli Kadın Kolları da tezgâhtar olacak. Muhakkak bir sayıya ulaştığımızda proje sahibi olan Müge Anlı ’yı Aydın ’a çağırmayı planlıyoruz” dedi.