Murat Yıldırım ’a sürpriz doğum günü kutlaması

Murat Yıldırım ’a sürpriz doğum günü kutlaması

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

13 Nisan 1979 doğumlu olan Murat Şimşek, eşi Imane Elbani ile birlikte pozunu paylaşarak, doğum gününü kutlayan herkese teşekkür etti.

Televizyon Gazetesi Detay – Kim Milyoner Elde Etmek İster yarışmasını da sunan Murat Yıldırım için programın çekimleri esnasında bir anma yapıldı.

Imane Elbani ’nin de yer aldığı kutlamada bir hayli neşe saçan anlar yaşayan Murat Yıldırım, instagram hesabından teşekkür paylaşımında bulundu.

Eşi için “Her şeyim” ifadesini kullanan Murat Yıldırım ’ın paylaşımı şöyle:

Doğum günümü kutlayan herkese teşekkür ederim,sizi seviyorum 😊. Ve herşeyim ❤️ @iman_elbani . Thank u so much guys for wishes. Love u all

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Türk dizi ve sinema oyuncusu Murat Şimşek, 1979 yılında doğdu. Annesi ve babası aslen Mardinli olan oyuncu, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979 ’da Konya ’da doğdu. Şimşek, Yıldız Teknik Üniversitesi Cihaz Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu. Tiyatro ve müziğe alaka duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları ’na (YÜO) katıldı ve 3 sene acemi olarak tiyatroda oynadı. YÜO ’daki arkadaşları yoluyla televizyon dünyasına giren Yıldırım ’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Sonsuz Aşk” dizisinin bir bölümünde minik bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü. 2004 yılında Tüm Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Şimşek, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Kasırga dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Benzer sene sinemada Altın Portakal ödülüne namzet olan Araf filmi ile ilk önce başrol oynadı.

Murat Şimşek geçtiğimiz sene Imane Elbani ile dünyaevine girdi. Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde “Demir” karakteri ile büyük bir çıkış yaptı. 2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten daha sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Suç Oluşturan adlı dizi için uzlaşma imzalayan Şimşek, dizide başrolü oynadı. Kocan Kadar Konuş filmleriyle komedi türünde de iddiasını ortaya koyan Murat Yıldırım, 20 Haziran 2008 ’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi oysa bu evlilik 4 yıl daha sonra sonlandı. Londra ’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016 ’da Adana ’da aile aralarında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.

2012 ’de Tims Productions ’ın yapımcılığını üstlendiği Show TV ’de yayınlanan Suskunlar ’da Ecevit karakterini canlandırdı. 20 Haziran 2008 ’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi oysa bu evlilik 4 sene sonradan sonlandı. Londra ’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016 ’da Adana ’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.