Murat Yıldırım, Fransa Lyon ’daki Türk Kültür Festivali ’nde büyük ilgi gördü!

Murat Yıldırım, Fransa Lyon ’daki Türk Kültür Festivali ’nde büyük ilgi gördü!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Fransa ’nın Lyon kentinde düzenlenen Türk Kültür Festivali ’ne katılan isimlerden birisi de Murat Şimşek oldu.

atv ekranında Kim Milyoner Edinmek İster yarışmasını sunan Murat Yıldırım, gurbetçi vatandaşlarımız tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen şenlik 19-22 Nisan tarihleri arasında toplam 4 gün sürecek ve Türk kültürünün özellikleri tanıtılacak.

Mural Şimşek ’ın yanı sıra; Ulaş Tuna Astepe, Niyet Turgut Evin, Hikaye Gürman gibi isimler de Avrupa ’da yaşamış Türklerle buluşacak.

Murat Yıldırım, kendisine alaka gösteren gurbetçilerimiz ile çektiği öz çekimi instagram hesabından paylaştı ve teşekkür etti.

İşte o paylaşım:

Fransa Lyon ’da inanılmaz karşılama için teşekkür ederim 😊 #karnaval

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Türk dizi ve sinema oyuncusu Murat Şimşek, 1979 yılında doğdu. Annesi ve babası aslen Mardinli olan oyuncu, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979 ’da Konya ’da doğdu. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Alet Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu. Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları ’na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO ’daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım ’ın televizyonla birincil tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ebedi Aşk” dizisinin bir bölümünde ufak bir rol alması oldu. Lakin dizi sadece 11 bölüm sürdü. 2004 yılında Tüm Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Kasırga dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı sene sinemada Altın Portakal ödülüne namzet olan Araf filmi ile ilk önce başrol oynadı.

Murat Yıldırım geçtiğimiz sene Imane Elbani ile dünyaevine girdi. Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde “Demir” karakteri ile büyük bir çıkış yaptı. 2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten daha sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Şimşek, dizide başrolü oynadı. Kocan Dek Konuş filmleriyle komedi türünde de iddiasını ortaya koyan Murat Yıldırım, 20 Haziran 2008 ’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ancak bu izdivaç 4 yıl sonra sonlandı. Londra ’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016 ’da Adana ’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.

2012 ’de Tims Productions ’ın yapımcılığını üstlendiği Show TV ’de yayınlanan Suskunlar ’da Ecevit karakterini canlandırdı. 20 Haziran 2008 ’de Kasırga dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi oysa bu izdivaç 4 yıl sonra sonlandı. Londra ’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016 ’da Adana ’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.