O Ses Türkiye ’de yarışan Murat Özel önce bıçaklandı sonra tutuklandı

O Ses Türkiye ’de yarışan Murat Özel önce bıçaklandı sonra tutuklandı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

O Ses Türkiye yarışmasında Frenki lakabıyla bilinen Murat Özel ’in başı büyük dertte.

Milliyet ’te yer alan habere tarafından Özel ’in, sosyal ağ hesabından 15 Temmuz şehitlerine hakaret ettiğinden nedeniyle saldırıya uğradığı bahis edilirken, Murat Özel polis operasyonuyla gözaltına alınıp ardından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, O Ses Türkiye yarışmasına katılan ‘Frenki ’ lakaplı Murat Özel, İzmir ’in Torbalı ilçesindeki ikamet ettiği evinin önüne gece yarısı gelmiş ve burada kimliği belirsiz birey veya kişilerin bir anda bıçaklı, palalı ve sopalı saldırısına uğramıştı. Saldırının ardındaki diğer nedenler çıktı.

Özel, kendi kullandığı iddia edilen bir hesaptan bir alıntıyı paylaşıp, 15 Temmuz şehitlerine hakaret etti. Bu paylaşımın yapılmasının arkasında Murat Özel ’e tepkiler yağdı. Binlerce kullanıcı Özel ’e tepki göstererek paylaşımın kaldırılmasını istedi. ‘Frenki ’ lakaplı Murat Özel, peşinde da paylaşımını sildi.

Yazıyı yazdı, peşinde darp edildi

Murat Özel ’in, yazıyı yazmasının gerisinde kimliği belirsiz kişi ve şahısların bıçaklı, sopalı ve palalı saldırıya uğradığı öne sürüldü. Özel, gerisinde Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Bir müddet sonra ise şarkıcı hakkında nezaret kararı çıktı. İzmir Güvenlik Müdürlüğüne yan Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri, evine etken yaparak Murat Özel ’i paylaşımından dolayı gözaltına aldı. Murat Özel, ’halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek ’ ve 15 Temmuz şehitlerine hakaret etmesinden nedeniyle dominant karşısına çıktı.

Özel, ardındaki da tutuklanarak Buca Cezaevine konuldu.