Oryantal Tanyeli ’nin oğluna 31 yaşında DNA testi yapılacak

Oryantal Tanyeli ’nin oğluna 31 yaşında DNA testi yapılacak

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Tanyeli ’nin oğluna 31 yaşında DNA testi

İşadamı Yusuf Uğur Sadıkoğlu ’nun 1990 yılında nüfusuna aldığı Tanyeli ’nin 31 yaşındaki oğlu Taylan Sadıkoğlu ’nun kendisinden olmadığını belirterek açtığı ‘tanımanın iptali ’ davasında mahkeme davanın altıncı yılında DNA testi yapılmasına karar verildi
İşadamı Yusuf Uğur Sarıkoğlu, 2010 yılının Eylül ayında Sarıyer Aile Mahkemesi ’ne başvurarak 1990 yılında 5 yaşındayken nüfusuna kaydettirdiği Taylan Sadıkoğlu ’nun öz oğlu olmadığını iddia etti.
Sadıkoğlu dilekçesinde, Tanyeli ’nin kendisini kandırarak kabul ettirdiği oğlu için DNA testi yapılmasını ‘tanımanın iptali ’ işleminin gerçekleştirilmesini talep etti.
Sadıkoğlu, Taylan Sadıkoğlu ’nun kendi oğlu olmadığını 2010 yılında öğrendiği öne sürdü. Tanyeli ise davanın baba ile oğlu arasında olduğunu, kendisinin bu işe karışmayacağını dile getirdi.
Oysa Tanyeli dava görülmeye başlandıktan 2.5 sene sonra verdiği ifadesinde “Bu çocuk bundan böyle yetişkin. Madem şüphesi vardı neden 20 yıl bekledi? Kamuoyunda beni ve oğlumu rencide edip palavracı durumuna soktuğu için başlıca ben ona dava açacağım. DNA testine oğlum 18 yaşından büyük olduğu için kendisi karar verir. DNA testi yerine babasının suratına tükürür, sorun çözülür” dedi.