Özcan Deniz ile Deniz Çakır ’ın baş rolünde yer aldığı film mahkemelik!

Özcan Deniz ile Deniz Çakır ’ın baş rolünde yer aldığı film mahkemelik!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Özcan Deniz ile ilgili Sabah gazetesinin haberi dikkatleri çekti. Zira habere kadar Özcan Deniz ’in ağabeyi Ercan Deniz ’in, yapımcısı olduğu ‘Ya Sonradan ’ filminin ödenti borcu yüzünden 5 sene hapsi istenmekte… Özcan Deniz ile Deniz Çakır, Ya Sonradan isimli filmde başrolü paylaşmıştı. Film ile ilgili yaşanan gelişmeler ise olayı farklı boyuta taşıdı.

Sabahleyin gazetesinde Dilek Yaman ’ın haberindeki detaylara göz atalım.

Özcan Deniz ’in ağabeyi Ercan Deniz, 2011 ’de ‘Ya Daha Sonra ’ adlı filmi çekmeye karar verdi. Başrollerini kardeşi Özcan Deniz ve Deniz Çakır ’ın paylaştığı film için iki milyon lira bütçe ayrıldı. Filmin bütçesi için Hanifi Tekin ’le anlaşan Deniz kardeşler, aldıkları para için sözleşme imzaladı. Film çekildiği sırada Maliye Bakanlığı Vergi Kontrol Kurulu ’nca Ercan Deniz ’in sahte fatura düzenleyerek vergiden muaf olmaya çalıştığı saptama edildi.

İhbarı sonrası Ercan Deniz hakkında savcılıkça adli soruşturma açıldı. Ifade veren Ercan Deniz sahte olduğu bahis edilen belgelerin filme ait yapılan harcamaların fotokopisi olduğunu, belgelerin aslınının ise filmin diğer ortağı göre açılan davada kanıt olarak saklandığı ileri sürüldü.

İstanbul Adliyesi Kaçakçılık Soruşturma Bürosu ’nca yürütülen soruşturma sonunda, Ercan Deniz hakkında, “Ödenti yöntem kanununa muhalefet suçundan dava açıldı. Beş yıla kadar hapsi istenen Deniz, Asliye Ceza Mahkemesi ’nde yargılanıyor.

Özcan Deniz ’in bu duruma fazla üzüldüğü de gelen bilgler arasında. Bakalım meşhur oyuncu yaşananlar hakkında herhangi bir tanımlama yapacak mı?