Payitaht Abdülhamid 88. bölüm sezon fragmanı 2. fragmanı yayınlandı

Payitaht Abdülhamid 88. bölüm sezon fragmanı 2. fragmanı yayınlandı

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

TRT1 ekranlarında yayınlanan Cuma akşamları izleyenlerini ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid 31 Mayıs Cuma akşamı saat 20.30 ’da sezon finaliyle ekranlara geliyor.

Bülent İnal, Istek Conker, Can Sipahi, İlker Kızmaz, Duygu Gürcan, Hakan Boyav, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Başak Daşman, Sedef Avcı, Güven Kıraç gibi önemli isimleri buluşturan dizinin 88. bölüm sezon finalinde neler yaşanacağı ilgiyle beklenmekte.

İşte sezon finalinden ilk teferruat:

Sezon finalinde devir başlıyor. Sabahattin Abdülhamid ’i merhametinden vurmayı planlamıştır. Abdülhamid ’i ve sarayını niyet bölge gemiler Payitaht ’a yaklaşmaktadır. Abdülhamid tehlikenin farkında fakat nereden geleceğini bilememektedir. Rothshild ve Vembery, Abdülhamid ’in kocaman tertibiyle hayatlarının şokunu yaşarlar.

Halil Halid Joris ’cilt adamlarının yerini öğrenmeye çalışırken Joris onu oyuna getirmeyi başarır. Bilmeden Halil Halid ’e kendi adamlarının vefat emrini verdirir. Tatar, Söğütlü, Nadir Bey ve Asaf Emre diri diri mezarlarına
gömülürken Halil Halid, bu sefer onları kurtarmayı başaracak mıdır?

Bidar ’ın ve haremdekilerin katılacağı bir hayır organizasyonu, halktan yüzlerce kişinin de onlarla birlikte hayatlarını kaybedeceği bir felakete dönüşür.

Abdülhamid düşmanları sonunda amaçlarına ulaşır. Kurşun sesleri saraydan duyulmaya başlar. Gafletlerinin rüzgarlarıyla ayaklanan, hain askerler kendi hünkarlarına, kendi devletlerine, kendi mahremlerine saldırmaktadır.

Abdülhamid ’in yanında ailesi ve ona vefalı bir avuç paşası vardır. Karşılarındaki düşman ise fazla, silahları güçlüdür. Abdülhamid her türlü korunma ve kaçış teklifini ret edip eline silahını alır. Ona vefalı paşaları da
kendilerini Abdülhamid ’e siper eder. Şehzadeleri de babalarının yanındadır. Hainlere aleyhinde; devleti, hakkı, haysiyeti ve haremi savunurken son nefeslerini saptamak için…