Pes artık! İstanbullu Gelin dizisinin finalinde, cep telefonu ile yapılan büyük hata!

Pes artık! İstanbullu Gelin dizisinin finalinde, cep telefonu ile yapılan büyük hata!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Bayan dizisinde Pırıl karakteriyle ekranda yer almaya aralıksız meşhur oyuncu Ahu Yağtu, genç yaşta yaşamını yitiren video ve fotoğraf sanatçısı Aykut Eli Bol için instagram hesabından paylaşımda bulundu.

Ahu Yağtu, “En güzellerini paylaştın, yaşattın bize daima. Nurlar içinde huzurla uyu” mesajıyla üzüntüsünü dile getirdi.

Çağdaş sanatın önemli isimlerinden video sanatçısı Aykut Eli Bol ’in hayatını kaybetmesi sevenleri için büyük şok oldu.

Son olarak ünlü isimlerin magazin basınında efsane olan sözleriyle hazırladığı “Laf uçar, hasar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti. 38 yaşındaki Aykut Cömert, kanserle çaba ediyordu, maalesef bu hastalığa karşı savaşını kaybetti.

İşte Ahu Yağtu ’nun paylaşımı:

En guzellerini paylastin yansittin bize her zaman… nurlar icinde huzurla uyu #aykutcomert

AYKUT ELI AÇIK KİMDİR?

Aykut Eli Bol, meşhur isimlerin magazin basınında efsane olan, unutulmaz sözlerle hazırladığı “Söz uçar, zarar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti.

Aykut Eli Bol, Irtibat Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında kısa filmler çekmenin yanı sıra fotoğraf ve videolarıyla karma sergilerde yer aldı.

2011 ’de Avrupa, Avusturalya, Balkanlar ’da yaşamış Türk gençlerini konu alan iki uzun metrajlı belgesel ve 6. Milletlerarası Mardin Film Festivali kapsamında “Siyah Beyaz Çocuklar” isimli atölye ve belgeli çalışmalarını hayata geçirdi.

2012 yılında Belçim Bilgin ile kurguladığı “Sakız” videosu Archive Tasarım Galerisinde sergilendi. Mayıs 2014 ’te Karaköy Sumahan ’da Beren Saat, İlker Kaleli ve Esra Dermancıoğlu ’nun oyunculuklarıyla destek verdiği “Bebek”, “Künye”, “Saç” isimli videolarını “ONE NIGHT ART, Bir Ara Bir Haber” isimli sergiyle sanatseverlerle buluşturdu.

2014 yılının Kasım ayında 2. Milletlerarası Boğaziçi Film Festivali ’nde Türk sinemasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Farah Zeynep Abdullah ’ın oynadığı, Cahide Sonku ’nun hayatını konu alan “100-5=CAHİDE” isimli video performansı sinemaseverler göre büyük alaka topladı.

Aykut Eli Bol videolarındaki temel sorunsalı beden, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve mükemmellik. İşlerinin en can herif noktası ise nesnelerin kimlikler üzerindeki algısını metafor yöntemiyle dile getirmesi.