Salih Kalyon, sandık başında tartışmaya girdi

Salih Kalyon, sandık başında tartışmaya girdi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Salih Kalyon, sandık başında tartışmaya girdi
Bodrum ’un Torba Mahallesi ’nde oy kullanan meşhur sinema sanatçısı Salih Kalyon, sandığa kızı Ekin Kalyon ve 84 yaşındaki kayınvalidesi Mutluluk Arıkan ile birlikte geldi.

Rahatsızlığı sebebiyle oy kullanmaya ambulans ile getirilen ve oyunu oksijene alt olduğu için ambulans içerisinde kullanan Sevinç Arıkan ’a AKP ’li gözlemci Mustafa Uslu itiraz etti. Arıkan ’ın kullandığı oy pusulasının açık bir şekilde zarfa konulduğunu söyleyen Uslu, sandık görevlilerine “Oy pusulasının kullanılan oyun rengini göstere göstere zarfa konulması yasalara aykırıdır. Bu şekilde oy kullandırmanız hukuki yok. bu nedenle zorunlu itirazımı yaparım” dedi. İtiraza yanıt veren Salih Kalyon, “Kayınvalidem rahatsız olduğu için yataktan kalkamıyor. Sandık görevlilerinin önünde oyu zarfa koyuldu. Bunda itiraz edecek ne var? Kayınvalidemi, hasta yatağında da olsa yurttaşlık görevini yapabilmesi için getirdik. O Atatürk ilke ve inkılaplarına inanmış Türkiye Cumhuriyeti ’nin kadını. Bize ‘hasta da olsam son nefesime değin görevimi yapmak istiyorum ’ dedi. Biz de onu ambulans ile getirdik” dedi.
salih-kalyon-ic-77
‘AVUKATIMIZ İLE BU OYA İTİRAZ EDECEĞİZ ’
AKP ’li gözlemci Mustafa Yumuşak Başlı ise DHA muhabirine yaptığı açıklamada “Yasalara kadar bu başvuru yanlış. Çünkü sandık başkanının ambulansa giderek vatandaşın oyunu kullandırması gerekirdi, ama gitmedi. Avukatımız ile görüştük ve haklı olduğumuzu söyledi. böylece biz de bu oy kullanmaya yasal olarak kullanım verip itiraz ettik” dedi.