Sanat dünyasının acı kaybı! Dilber Ay hayatını kaybetti!

Sanat dünyasının acı kaybı! Dilber Ay hayatını kaybetti!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Sevilen Ses sanatçısı Dilber Ay, Ankara ’da geçirdiği kalp krizi sonucu bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı!

Ses sanatçısı Dilber Ay, geçirdiği yürek krizi sonucu 63 yaşında hayatını kaybetti. Meşhur sanatkâr Dilber Ay ’ın Düzce ’de toprağa verileceği belirtildi.

Akraba ziyareti sebebiyle Ankara ’ya dışarı giden sinema ve ses sanatçısı Dilber Ay, rahatsızlanarak saat 22.05 ’te ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’ne kaldırıldı. Doktorlar, yürek krizi geçirdiği belirlenen sanatkâr Ay ’ı hayatta yetişmek takriben bir saat uğraş sarf etti. Dilber Ay, yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Acil Servis Sorumlusu Dr. Kemal Günaydın, Dilber Ay ’ın saat 22.05 ’te hastaneye geldiğini, yapılan bütün müdahalelere karşın yanıt alamadıklarını ve saat 23.00 ’da hayatını kaybettiğini bildirdi.

Sanatçı Dilber Ay ’ın Düzce ’de toprağa verileceği belirtildi.

Dilber Ay kimdir?

Dilber Ay, resmi adı Dilber Karakaş. 1 Ocak 1956, Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde doğdu. Kureyşan aşiretine mensup olan Dilber Ay, Kahramanmaraş ilinde ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş ’tan önce Ankara ’ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce ’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce Düzce ’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen hoş ses yarışmasında birinci oldu. İki çocuk annesi olduktan bir müddet daha sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan daha sonra 24 albümü oldu. Almanya ’da iki kez hapis yattı. Flash TV ’nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Ilk olarak radyoda tanınan Dilber Ay, Hacı Ağa şarkısıyla ismini geniş bir kitleye duyurdu. ‘Beynelmilel ’ filminde oynadı ve birincil rolünde Altın Koza Ödülü ’ne değerinde görüldü. Murat Şeker ’in yönettiği ‘Yaşam Sana Hoş ’ isimli filmde rol aldı. 1998 ’de şimdiki eşi İbrahim Karakaş ile evlendi. Bir röportajında evliliğiyle ilgili konuşan Dilber Ay, “Birincil günkü sevgi ve coşku ikimizde de hâlâ var. Zaten olmasa bugünlere gelemezdik.” açıklamasında bulunmuştu.

Dilber Ay ’ın ölüm haberi ünlüleri yasa boğdu

Ünlü sanatçı Dilber Ay ’ın ölüm haberi sonrası sanat camiasından birçok ad başsağlığı mesajları paylaştı.

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan İbrahim Tatlıses; mesajında, “Dilberay kardeşimi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim… Neşelendirici kahkahası, dobra kişiliği, güzel sesiyle keza aklımda kalacak. Merhumeye ALLAH ’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim… Mekanı cennet olsun inşALLAH.” ifadelerine yer verdi.

Semiha Akustik ise Instagram hesabından, “Işıklarda uyu…Dilber Ay…Çok üzgünüm.çok” mesajını paylaştı.

Armağan Çağlayan da Instagram hesabından Dilber Ay ’ın bir fotoğrafını paylaşarak, “Bu değin erken gitmek zorunda değildin Dilber Abla…. çok üzüldüm ya hu! Böylece böyle üzülmedim ! Yattığı yer Nur olsun….” ifadelerini kullandı.