Seksenler dizisinin yeni versiyonu başarılı olabilir mi?

Seksenler dizisinin yeni versiyonu başarılı olabilir mi?

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Birol Güven imzalı Seksenler dizisi 228. birim ekrana gelmiş ve bir döneme neredeyse damgasını vurmuştu. 80 ’li yılların naifliği, samimiyeti, aile ortamının yansıtıldığı dizinin tutmasında en manâlı etkenler bugün hayretle andığımız değerleriydi…

Seksenli yılları görenler, ucundan bile 80 ’li yıllarla ilgili anıları olanlar asla unutulmayacak zamanlar olduğunu da bilirler.

Birol Güven ’in büyük bir vizyon ile ortaya koyduğu Seksenler dizisi başarısı Türk dizi tarihine altın harflerle yazıldı.

Güven, 19 Mayıs tarihinde twitter hesabından yaptığı paylaşımla Seksenler dizisinin yeni hikayelerle ve yeni oyuncuların da katılacağı müthiş oyuncu kadrosu ile devam edeceğini açıkladı.

Daha sonra da dizide komiser Rıza karakterine yaşam veren Övünç Dilber ile anlaşmaya vardıklarını duyurarak çalışmalara başladığını gösterdi. Görünen O Ki Birol Güven, bu yaz ayını Seksenler dizisinin yeni versiyonunun hazırlıkları ile geçirecek.

Çocuklar Duymasın dizisinin artık miyadını doldurmuş olmasının da etkisiyle Güven ’in tüm gücünü Seksenler dizisine vereceği ortada…

Peki yeni versiyonuyla Seksenler dizisi miktar mı?

Bugün geldiğimiz noktada aile kavramını öne çıkartan dizilerin sayısının eksik olduğu, Fox TV ekranındaki Bir Aile Hikayesi ’nin naiflik ve doğallığı ile nadide bir misal olarak gösterildiği bugünün dizi dünyasında Seksenler dizisi için de önemli bir şansı olduğu söylenebilir.

Bu sezon izleyiciler çok artı vurdulu kırdılı, aksiyonu bol, silahların hiç beceriksiz olmadığı, acımasızlığı kol gezdiği çok pozitif diziyi ekranda buldu.

Aile kavramını, değerleri, geçmişin güzel hatıralarını iyi bir harmanla sunabilen bir Seksenler dizisinin her halükarda ekranda farkını göstereceği ve manâlı bir izleyici kitlesini de peşinden sürükleyebileceği bir gerçek…

Olur Ya Birol Güven, 228 birim devamlı Seksenler dizisinin birebir benzerini yapacak ise bu durumda izleyicinin benzer şeyi izliyormuş hissine kapılma riski var.

Yeni karakterler, yeni bir öykü ile Seksenler ekranda farkını gösterecektir.