Sıla mahkeme çıkışı ilk açıklamayı yaptı: Zor bir süreçti ama adalet bugün beni yüreklendirdi!

Sıla mahkeme çıkışı ilk açıklamayı yaptı: Zor bir süreçti ama adalet bugün beni yüreklendirdi!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Bir zaman önce Ahmet Kural ’ın kendisine güç uyguladığı iddiası ile dava açan Sıla, 2. duruşma ardından avukatı ile birlikte duruşma çıkışında konuştu.

Ahmet Kaide ’ın, 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldığı mahkemede “Mahsus yaralama, hakaret ve tehdit” suçlarından mahkum olduğu açıklama edildi.

Hapis cezasının ertelenmesine karar verildiği ifade edilirken, daha önce Ahmet Kural ’ın daha önce uyuşturucu nedeniyle aldığı 10 aylık cezasının da bir sonraki mahkemede açıklanacağı ifade edildi.

Avukatı, “Bu süreçte muhteşem bir algılama operasyonu yapıldı” ifadesini kullanırken, Sıla, “Sonucun benim için ve bu pozisyona düşmüş ve düşebilecek tüm kadınlar için güven verici. Çok şiddet ve çok travmatik bir dönemdi benim için. Çünkü bunun bahis olduğu söylendi, türlü iftiralara uğradım, dünya kadar manipülasyon yapıldı. Bunların karşı ne dek adaleli ve ekonomik özgürlüğünüz olsa da çok kolay bir şey yok sahiden sağlam kalmak ama aslında bugün yargı beni yüreklendirdi. Susmak iyi bir hafıza değil. Olur Ya birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz…” biçiminde direktifler yaptı.

Sıla ’nın ve avukatının tüm açıklamalarını videodan izleyebilirsiniz…