Silikon taktırmak günah mı? Cevabı Nihat Hatipoğlu verdi

Silikon taktırmak günah mı? Cevabı Nihat Hatipoğlu verdi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Prog. Dr. Nihat Hatipoğlu, kadınların sıklıkla başvurduğu silikonlar konusunun dini yönü hakkında açıklamalarda bulundu. Atv ekranlarında merak edilen soruları yanıtlayan Hatipoğlu, bir izleyicinin silikon taktırmanın günah olup olmadığı sorusunu bakın nasıl yanıtladı.

ATV ’de yayınlanan “Nihat Hatipoğlu ile Sahur” programında merak edilen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ’na bir izleyicisi “Allah ’ın verdiği bir cilde iğne yapmak veya silikon takmak dinen günah mı hocam?” sorusunu sordu.

Ama diyelim fakat bir hanımefendi, bu hanımefendinin doğumla beraber, doğumdan daha sonra vücudunda önemli oranda çökme başladı, bu da aileyi rahatsız ediyor, karı-kocanın beraber yaşamasını, standartlarını rahatsız etmeye başladı, bundan dolayı eşiyle daha iyi bir muhabbet olsun diye hanımefendinin bu nesil müdahalelerde bulunması dinen caiz olur.

Ama mesela bazı estetikler yapılıyor, bir müddet sonra güldüğü, ağladığı belirli olmuyor. Yaratılışta, insanın simasında bir değiştirme oluyor. Allah simayı zaten hoş yaratmış. Hoş yaratılmış o simayı dağıtmak dürüst değildir. Gerekli olan estetik olabilir, diğer taraftan modaya dönüşmüş olan şeyler var bunlar da çok tasvip edilmiyor.