Sinema sanatçısı Çoşkun Göğen bıçak altına yatıyor

Sinema sanatçısı Çoşkun Göğen bıçak altına yatıyor

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Sinema sanatçısı Coşkun Göğen kalp damarı ameliyatı olacak.

Yeşilçam ’ın “Tecavüzcü Coşkun” lakaplı sanatçısı Coşkun Göğen, kalp damarlarının tıkalı olması nedeniyle ameliyat masasına yatacağını duyurdu.

Antalya ’daki özel bir hastanede check-up yaptıran sinema sanatçısı Coşkun Göğen ’in yürek damarlarının tıkalı olduğu tespit edildi.

Anjiyo olan Göğen ’e, doktorlar bu kez de aort anevrizması teşhisi koyarak ameliyat olması gerektiğini söyledi. Doktorların önerisini dikkate bölge ressam, yarın ameliyat masasına yatacak.

Doktorun ameliyat olmasını önerdiğinde paniklediğini bildiren Coşkun Göğen, “Başka bir doktora daha muayene olduktan sonra ameliyat olmayı kabul ettim” dedi.

AMELİYAT 6 SAAT SÜRECEK

Bu ameliyatın hiç hesapta olmadığını vurgulayan Coşkun Göğen, “Kalbe dışarı giden en büyük damar olan aortta şişme olmuş.

Yarın 6 saate yakın sürecek bir ameliyata gireceğim.

Allah yolumuzu açık etsin. Bu tehlikeli bir şey. Fakat doktorum bana moral veriyor.

Yaş 73 yani, hayırlısı olsun. Kendimi doktorlara emanet edeceğim” dedi.

AORT ANEVRİZMASI NEDİR?

Vücuttaki en büyük damar olan aort, kalpten doğrudan doğruya meydana çıkan ve bütün organlara pak kanı taşıyan ‘belli başlı kan hattı ’dır.

Kişinin yükseklik ve kilosu göz önünde bulundurularak, dakikada 3 ila 6-7 litre kan taşıyor. Bu kanı taşırken de kalbin atım gücüne ve bünyenin yapısına yan olarak içinde kayıtlı bir basınç var (80- 140 mmHg).

Buna halk müziği arasında kan basıncı deniliyor.

Aort çeşitli sebeplerden dolayı vücutta sessizce büyüyebiliyor.