Söz dizisi oyuncusu tatilde olay yaptı!

Söz dizisi oyuncusu tatilde olay yaptı!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

13 Haziran Perşembe akşamı Star TV ekranında yaz ekranının en hoş dizilerinden birisiyle karşılaşacaksınız. Özellikle dizinin yayınlanan fragmanlarında Nejat ve Suna uyumu izleyicileri bir hayli heyecanlandırdı.

Peki Benim Tatlı Yalanım nasıl bir dizi? Karakterler ve devamlılık nasıl? Detayları haberimizde bulacaksınız…

Furkan Palalı, Aslı Bekiroğlu ve Lavinya Ünlüer dizinin başrol oyuncuları… 2010 yılında Küçük Sırlar dizisiyle ekran kariyerine başlayan Furkan Palalı, 9 takvim kariyerine çoğu rol sığdırmış bir isim.

Hayat Devam Ediyor dizisinde Giray, Son Yaz Balkanlar 1912 dizisinde Arif, Kızılema dizisinde Murat, No:309 dizisinde Iftihar, Bir Mucize Olsun dizisinde Yiğit ve şu anda de Benim Tatlı Yalanım dizisinde Nejat karakteriyle dikkat çeken Furkan Palalı, bu süreçte keza yurt içinde hem yurt dıştan fazla sayıda hayran kazandı.

Aslı Bekiroğlu ise önce sosyal medyada tanındı, sonrasında ise Beni Böyle Sev dizisinde Ayça, Adı Sevinç dizisinde Sera, Gülümse Yeter ’de Yasemin, Dudullu Postası dizisinde Betül ve Jet Sosyete dizisindeki Melike ’den daha sonra şimdi de Benim Tatlı Yalanım dizisinde Suna ile izleyicinin karşısına çıkacak.

Benim Tatlı Yalanım 1. Bölüm 3. Fragmanı:

İkilinin uyumunun iyi olduğu dizinin tanıtım görüntülerinden anlaşılmakta. Ama Benim Tatlı Yalanım dizisinde iki meşhur oyuncunun uyumundan daha fazla devamlılık öne çıkacak.

İzleyicileri ekran başına toplayacak önemli bir program metni ile karşısında karşıya olduğumuzu hatırlatmamız lazım.

Senaryo konusunda ve karakterlerin durumu konusunda en dikkat çeken yorumlardan birisini de Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu yaptı.

HİKAYENİN ÇEKİCİLİĞİ

Güleroğlu, karakterleri ve dizinin senaryosunu şu sözlerle açıklama ediyor:

‘Benim Tatlı Yalanım ’ın öyküsünün temelinde tasarımını kendi yaptığı gözlüklerle milletlerarası pazarda yer edinmiş, epeyce başarılı, yakışıklı, karizmatik bir adam Nejat(FurkanPalalı) ve kızı Kayra ’nın yollarının zeki, çocuk ruhlu, inaçtı ve lafını hiç sakınmayan babası ve kardeşleriyle yaşayan capcanlı Suna(AslıBekiroğlu) ile kesişmesinin arkasından gelişecek tatlı ve bir öyle da baskı bir oyun yatmakta.

Benim Tatlı Yalanım 2. Fragmanı:

Nejat ve Suna ’nın oyundan gerçeğe dönüşen aşk da bu tatlı yalancıktan doğacak nitekim. Besbelli yalan olur da, çıkacak çelişkilerden artan mizah olmaz mı? Hele dahası çocuk varsa konunun temelinde muhakkak oysa espri tadında sahneler bulunur o işte. Dolayısıyla ‘Benim Tatlı Yalanım ’ da bunu yansıtacak bize. Yanı sıra anne yoksunluğunun yarattığı bir hüzün de işlenecektir zannımca… Ve tabii işin ana can damarı olan ‘aşk ’!

Dargınlıklar, barışmalar derken, aşk da ince ince işlenecektir bu süreçte. Anlayacağınız Star ’ın yeni dizisi bir yanlamasına duygusallığı yalanla çoğalan oyuna katık ederken, bir yana da çelişkilerden tatlılıklar türetip aşk ateşini körükleyecektir. Böylesine fazla yönü olan bir içeriğin herkesin kalbini sarma iddiasını gerçekleştirmede etkisi büyük olacaktır kuşkusuz.

Öte yana içeriği dolduracak ve pekiştirecek karakterlerin sağlamlığına da bakmak lazım. Romantik komedilerde her ne kadar karakterden ziyade oyuncuların izleyici kitlesine hitap gücü öne çıksa da, yine de bu ayrıntı önemli.

Benim Tatlı Yalanım 1. Fragmanı:

Nitekim Nejat karakterini irdelediğimizde, kızına anne eksikliğini hissettirmemek için elinden geleni yapan ve onun her şeyiyle kişisel olarak ilgilenen sivriltilmiş bir baba figürü görüyoruz… Ama, bu ayrıntısıyla uğraşma dizinin sevilmesinde zinde bir faktör durumunda. Zira izleyicinin, özverili anne karakterlerini işleyen dizilerin ötesinde babalık vurgusu yapan, baba-kız ilişkisine odaklanan işlere ilgi gösterdiği ‘Kızım ’ dizisi örneğiyle ortada.

İlaveten harika bir hayatı olmasına karşın yüzünü hiç görmediği annesinin eksikliğiyle mutluluğu yarım kalan Kayra(Lavinya Ünlüer) da dizinin duygu ve tatlılık gücünü yükseltenlerden. Büyüdükçe annesizliğini sorgulayan ve babasının anlattığı ‘durumu idare edecek ’ türden tatlı yalanlarla yetinmemeye başlayan Kayra, Nejat ’ı tamamen köşeye sıkıştıracak. Böylece Nejat da ne yapacağını bilemez ayla gelip önüne çıkan Suna fırsatını değerlendirecek.

Bu noktada içeriğin temel taşlarından biri de Suna oluyor haliyle. Turizm Otelcilik okuyan ve bir otelin roof barında çalışan Suna ’nın oyuna dâhil edilmesi böylece baskı olmayacak zaten. Çünkü o da annesini minik yaşta kaybetmiş ve her şeyi babası olan bir çocuk olarak büyümüş. Dolayısıyla babasına çok tabi olan Suna ’nın, kızını mutlu etmeye çalışan Nejat ’la işbirliğinden baskı bir tablo çıkmayacaktır.

Kısacası; evlenmek, aile düzenlemek, çocuk büyütmek gibi hayalleri bulunmayan Suna, umulmadık biçimde Nejat ile Kayra ’nın hayatına girdiğinde sadece kendi geleceğini etkilemeyecek. bununla birlikte hem çaresiz baba Nejat ’ın ayrıca de artık annesinden diğer bir şey istemeyen Kayra ’nın dünyasını en ince ayrıntısına kadar değiştirecek. Natürel bu meyanda Kayra ’yı mutlu etme çabasıyla birlikte Suna ve Nejat da kendilerini hiç beklemedikleri tatlı ve bir öyle kuvvet bir oyunun içinde bulacaklar. Bu süreçte neler olacağını dizi ekrana çıkınca daima birlikte izleyip göreceğiz.”

NETICE;

Görüldüğü üzere yalnızca oyuncu kadrosuyla yok hikayesiyle de fazla konuşulacak ve yaz aylarında ekranda izlenebilecek bir üretim olarak duran Benim Tatlı Yalanım ’ın tutma olasılığı oldukça yüksek.