Televizyon dünyasının acı kaybı! Duayen isim Mesut Mertcan, hayatını kaybetti!

Televizyon dünyasının acı kaybı! Duayen isim Mesut Mertcan, hayatını kaybetti!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Adana Bakımevi ’nde hayatını kaybeden TRT ’nin unutulmayan spikerlerinden Mesut Mertcan ’ın uzun süredir depresyonda olduğu, birkaç gün önce “Dipteyim”, bugün de vefatından 1 saat önce, “Beni değişik yere götürün” dediği belirtildi.

2015 Ekim ayından bu yanlamasına Adana Bakımevi ’nde yaşayan ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan 71 yaşındaki Mesut Mertcan ’ın vefatı kurum çalışanları aralarında da büyük üzüntüye niçin oldu.

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ’nde görevli Dr. Ethem Şahin, ünlü spikerin uzun süredir depresyonda olduğunu belirterek, “Birkaç gün önce zona rahatsızlığı vardı. Bugün de kendisini 10.00-10.30 sıralarında gördüm. Ağrıları olduğunu söyledi. Saat 11.00 sıralarında da görevliler çağırdı. Odasına gittiğimde hayatını kaybetmiş olduğunu belirledik. Ailesine haber verildi. Bir vakit sonra Hastane morguna kaldırılacak. Ailenin talimatları doğrultusunda defin işlemi yapılacak” dedi.

Mesut Mertcan, bir zaman önce TRT ’de her yerde bir kez daha haber sunma hayalini gerçekleştirmiş ve Erhan Çelik ile Asıl Haber bülteninde yanyana gelmişti.