Timur Acar, Gönder Gitsin ’in gidişatından çok memnun

Timur Acar, Gönder Gitsin ’in gidişatından çok memnun

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Fox TV ekranlarında Gönder Gitsin isimli müsabaka programıyla gelen Timur Acar, teklifi kabul ettiğine fazla hoşnut… Acar, Milliyet gazetesindeki röportajında programdan fazla keyif aldığını söyledi. Güzel bir yolculuğa başlayan Timur Acar, programıyla ilgili şu sözleri söyledi:

‘Gönder Gitsin ’den azıcık bahseder misiniz?

Karga Seven Pictures ve partneri Inkar Arrow şirketi, Avrupa ve dünya üzerindeki formatlar üzerine incelemeler yapıp, Türkiye pazarına girdi. Türkiye ’de paha biçilmez isimlerle çalışmaya başlayıp, takım kurdular. Ilk projeleri ‘Bayrak Direği Gitsin ’ için de benimle hedeflemek istediler. Önerge, menajerim Abdullah Bulut aracılığıyla geldi. Toplantılarımız sonucu takım, yapım şirketi ve format beni heyecanlandırdı, kabul ettim. İyi ancak de etmişim. Benim için güzel bir yolculuğun başlangıcı oldu.

Yarışmanın formatı nasıl?

Format, görseller üstüne kurulu. Yarışmacılarımıza bir konu başlığı veriyoruz ve akabinde dört fotoğraf açılıyor. Onlardan konu başlığıyla alakalı olmayan şıkkı bulup, göndermelerini istiyoruz. Yarışma, basit gibi görünse de şaşırtıcı
olabiliyor çünkü tercih yapmak böylece basit değil. Seçenekler üzerine tartışıp, açıklama yapıp hatalı olanı bulma aşaması, yarışmacılarımıza baskı lakin neşe saçan dakikalar yaşatıyor.

‘Bayrak Direği Gitsin ’i diğerlerinden öbür kılan nedir?

Ilk Önce yarışmamızda bir soru değil. Yarışmayı farklı kılan, yarışan çiftlerimizin görsel hafızalarını zorlaması.

Reyting kaygısı yaşıyor musunuz?

Natürel ki yaşanıyor. Kim yaptığı bir işte bu kaygıyı yaşamaz ancak? Bu konuyu benden daha fazla yaşayanlar var. Biz ekrandayız evet, fakat başlıca bu işin arka tarafı mutfağı daha kaygılı.

‘Bayrak Direği Gitsin ’e gelen tepkiler nasıl?

Çevremden hoş tepkiler aldım. Bambaşka ve cool bir meslek olduğunu söyleyenler de oldu. Bunları dinlemek hoş tabii ancak.