TRT spikeri özür diledi!

TRT spikeri özür diledi!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

TRT spikeri ‘Ermeni ’ lafı için özür diledi!

Beşiktaş ’ın Lyon ’a 2-1 mağlup olduğu Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçının öncesinde yaşanan olayları aktarırken bölgede Ermenilerin yoğun olarak yaşadığını söyleyen TRT spikeri Alper Bakırcıgil, tepki çeken bu yorumu nedeniyle özür diledi.

Hürriyet ’te bulunan habere göre karşılaşmanın başlamasına dakikalar kala iki takımın taraftarları arasındaki arbedenin gerisinde Lyon taraftarları sahaya inmiş, UEFA, güvenlik önlemlerinin artırılmasının arkasında maçın oynanmasına karar vermişti.

TRT Spor canlı yayınında Beşiktaşlı eski futbolcu Ali Gültiken ’le birlikte statta yaşananları anlatan Bakırcıgil, olaylarla ilgili “Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir alan olduğu, dolayısıyla Türk taraftarlara karşı provokasyonların olabileceği çok açık bir şekilde dile getiriliyordu” dedi.

Gültiken ise, “Ermeni vatandaşlarımızın tamamını bu işin içine sokmayalım. Ermeni cemaati Beşiktaş ’ı çok seven bir topluluktur. Beşiktaş ’a gönül vermiş binlerce insan tanıyorum. Taraftarların içinde olayı terörize etmek isteyen yapılar olabilir” ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada bu yorumu nedeniyle özür dileyen Bakırcıgil, ‘yanlış anlaşıldığını ’ savundu.