Tuba Ünsal ’dan eski eşleri ile ilgili çarpıcı nafaka açıklaması! O yasayı destekliyor!

Tuba Ünsal ’dan eski eşleri ile ilgili çarpıcı nafaka açıklaması! O yasayı destekliyor!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Ünsal ’ın, 2013 yılında evlenip, 2018 ’de boşandığı gazeteci Mirgün Cabas ’tan da Civan Mert isimli bir erkek çocuğu olmuştu.

Tuba Ünsal, ayrıldığı her iki eşinden de boşanma aşamalarında kırgınlıklar yaratmadan terketmek için çabaladığını ve nafaka konusunda da hiç bir zorluk çıkarmadığını anlattığı uzun bir yazı kaleme aldı.

Ünsal, erkeğin, ayrıldığı eşlerine çocukları için ödenen nafaka konusundaki fikirlerini anlattığı yazısında, eşitlik ilkesinin önemine uyarı çekip, kadının fiziki durumu ve idareli özgürlüğünün olması durumlarında, erkekten nafaka almaya devam etmesini çifte standart olarak değerlendirdi.

Tuba Ünsal, yeni çıkan yasada, haklı bile olsa, ayrıldıktan daha sonra ömür boyu kadının nafaka alınamayacağı şeklindeki düzenlemeyi desteklediğini belirterek şunları yazdı:

“İki tane olağanüstü adamdan iki tane fantastik çocuğum oldu. İkisiyle de kırmadan dökmeden ayrıldık. Bu sadece benimle de ilgili değildi ikisinin de katkısıyla oldu. Birini kalpten sevince ayrılıkta canın ne dek yanarsa yansın o sevgiyi başka bir forma evirmek gerekli. Yahut bu dünyaya getirmeye kendi kararımızla karar verdiğimiz çocuk fazla etkilenir, yıpranır, hayata karşısında bitmiş muhteşem bir korkuyla başlar. İyi anne baba edinmek bence buradan başlıyor. Etrafta bize sunulan kızgın dövüşlü boşanmalar, birbirine ağız dolusu hakaret eden insanlardansa iyiyi seçen çiftler medya kadar örnek olarak sunulmalı. Bu noktada gerçek feminizmin tam da bu noktada başladığını düşünüyorum. Eşitlik… ve nafaka olayının çifte standardını görüyorum. Malesef böylece çok erkek bu konuda zor durumda bırakılıyor. Ayrıldığı karısı gayet sağlıklı, çalışabilecek, üretebilecek imkanlarda bile olsa ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalıyor. Sözüm hayatını evine adamış olan çalışamayan kadınlara değil. Bayan erkek eşitliğinden bu dek dem vururken niçin erkek ömür boyu ayrılığın fiziki yükünü göğüslüyor?ilkkez bunu söyleme gereği duyuyorum, iki ayrılığımda da hiçbir talebim olmadı hatta sadece çocuklarımı ve kişisel eşyalarımı aldım çıktım. Benim ancak de azıcık artı gelebilir fakat benim içinde bulunduğum şartlarda iki taraf için en uygunu buydu. Bunu fayda olarak gördüm, yeni bir ev yeni eşyalar yeni kurulan yaşam… Allaha şükürler olsun ki tabiki bunu yapacak bedensel gücüm vardı, ya da bi mucize oldu ve bir ayda harika işler yapmaya ve kendi düzenimi kuracak imkanları sağlamaya başladım. Kâinat/Allah size dürüst yol seçtiğinizde defalarca destek oluyor. Yeni meydana çıkan çiftler arasındaki boşanma yasasını destekliyorum, yasa diyor oysa haklı bile olsan ayrılıktan sonradan ömür boyu nafaka alamazsın, evlilik süresine ve kadının durumuna göre buna bir kısıtlama getiriliyor. Kadın da erkek de çocuk dünyaya getirirken müşterek karar veriyorlarsa o ilişkinin bitminde de sorumluluğu eşdeğer üstlenmeli #equality”