Ünlü oyuncu Bülent Kayabaş hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Bülent Kayabaş hayatını kaybetti

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Bülent Kayabaş hayatını kaybetti… Eşi ve oğlundan acı sözlerUsta oyuncu Bülent Kayabaş bugün sabahleyin saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bülent Kayabaş kalın bağırsak kanseri sebebiyle bir süredir çare görüyordu. Kayabaş ’ın cenazesini elde etmek için hastaneye eşi Selma Kepekli Kayabaş, “Sabahtan 06.00 ’da kaybettik. Bizi artık tanımıyordu. Yarı bilinci yoktu. En son dün konuşabildik dürüst içten. 24 yıldır beraberdik” dedi.

Bir süredir kanser ile uğraş eden artist oyuncu Bülent Kayabaş ’tan acı haber geldi. Ressam oyuncu bu sabahleyin çare gördüğü Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi ’nde yaşamını yitirdi.

UZUN SÜREDİR TEDAVI GÖRÜYORDU…

Bülent Kayabaş ’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili hastaneden yazılmış bir yorumlama yapıldı.
Açıklamada, “18.06.1945 doğumlu Bülent Kayabaş, uzun süredir tedavi gördüğü hastanemizde Kolorektal Kanser (Kalın bağırsak kanseri) hastalığı sonucu çoğalan multi organ yetmezli sonucu 06.05 ’te vefat etmiştir. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz” denildi.

 

 

EŞİ: ‘BİZİ ARTIK TANIMIYORDU ’

Kayabaş ’ın cenazesini edinmek için hastaneye eşi Selma Kepekli Kayabaş, oğlu Ümit Kayabaş ve eski eşi oyuncu Nur Sürer geldi. Ünlü oyuncunun eşi Selma Kayabaş, “Sabahtan 06.00 ’da kaybettik. Bizi bundan böyle tanımıyordu. Yarı bilinci yoktu. En son dün konuşabildik dürüst doğru. 24 yıldır beraberdik” ifadelerini kullandı.

Nur Sürer ise “Çare görüyordu. Esasında Pazar gününe değin iyiydi. Acı çekmedi en azından” dedi.

Bülent Kayabaş hayatını kaybetti… Eşi ve oğlundan acı sözlerBülent Kayabaş ’ın birincil eşi Nur Sürer ile eşi Sarp Kuray da hastanedeydi.

‘SON GÜNLERİNDE DE FAZLA GÜLDÜ, İNSANLARI DA ÇOK GÜLDÜRDÜ ’

Oğlu Ümit Kayabaş de, “Birçok kişinin sevdiği bir insandı zaten, çok şen, komikti. Son günlerinde de çok güldü, insanları da fazla güldürdü. Bekliyorduk zaten, hastanede fazla net bir şekilde bizi süreçten haberdar etti. Herkese taziye diliyorum” dedi.

Ailesi ve yakınlar sonradan Kayabaş ’ın cenazesini hastaneden alarak ayrıldı. Kayabaş Cuma günü Teşvikiye Cami ’inde kılınacak cenaze namazının arkasında Feriköy Mezarlığı ’na defnedileceği öğrenildi.

 

ALİ POYRAZOĞLU: HAYALI YAZIN BODRUM AKYARLAR ’A GİTMEKTİ

Kayabaş ’ın 38 yıllık arkadaşı Ali Poyrazoğlu, Duymayan Kalmasın ’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kanserdi. En son cumartesi günü gördüm, bilinci kapanmıştı. Oğlu İngiltere ’den gelmişti. Gerçek Dişi yazın Bodrum Akyarlar ’a gitmekti.”

TATLISES: YAKIŞIKLI RIZA DAIMA KALBİMDE OLACAK

İbrahim Tatlıses, Instagram sayfasından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Oyunculuğuyla insanımızın kalbinde yer eden Bülent Abi ’mizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Yeşilçam ’ın zorlama ve bir öyle emek isteyen değerli zamanlarında kendisiyle filmler çektik. “Sevdalandım” filmimizin Yakışıklı Rıza ’sı, insanlığı ve abiliği ile defalarca kalbimde kalacak… Mekanın cennet olsun Bülent Kayabaş… Bülent Abi ’me Allah ’tan rahmet ailesine ve sevenlerine tahammül diliyorum…”

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu ’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Çoğu tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh ’yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim ’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polat beraber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen ’in,Cevat Fehmi Başkut ’un ‘Buzlar Çözülmeden ’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı ’ adlı oyununda oynadı. Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis ’te evlendi.