Ünlü yönetmen Yavuz Özkan ’ın ölüm tarihi, Meltem Cumbul için kötü bir tesadüf oldu!

Ünlü yönetmen Yavuz Özkan ’ın ölüm tarihi, Meltem Cumbul için kötü bir tesadüf oldu!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Sanat dünyasını, sevenlerini üzen bu vefatın peşinde, böylece fazla meşhur ad, sosyal medyadan da Yavuz Özkan ’ı andılar ve üzüntülerini dile getirdiler.

Bugüne dek Maden, Filim Bitti, Yengeç Sepeti, Bir Kadının Anatomisi, Hayal Kurma Oyunları gibi eserlerin de aralarında olduğu 44 filmi idare eden Yavuz Özkan ’ın ani ölümü herkesi üzdü.

Yarın (24 Mayıs Cuma) toprağa verilecek Yavuz Özkan ’ın cenaze töreni öncesinde Meltem Cumbul da meşhur yönetmeni sosyal ağ hesabından andı.

Cumbul, 22 Mayıs ’ta hayatını kaybeden Yavuz Özkan ’ın ölüm tarihiyle babasının vefat tarihinin de benzer olduğunu belirtti ve şunları yazdı:

“22.05.2019 Babamla benzer gün kaybettiğim birincil filmim ‘Bir Sonbahar Hikayesi ’ nin yaratıcısı , yönetmen #yavuzözkan Yıldızlar yoldaşın olsun.”

Yavuz Özkan kimdir?

Türk sinemasına senaryo yazarı, yönetmen ve yapımcı olarak arasında ’Maden ’ (1978), ’Demiryol ’ (1979), ’Filim Bitti ’ (1989), ’Yengeç Sepeti ’ (1994), ’Bir Kadının Anatomisi ’ (1995), ’Hayal Etme Oyunları ’nın da olduğu 44 film kazandıran Yavuz Özkan Antalya Film Festivali, Adana Film Festivali, Ankara Film Festivali ve İstanbul Film Festivali, İskenderiye Film Festivali ve SİYAD ’dan toplam 27 ödül kazanmıştı.