Uyuşturucu davasında ünlü oyuncular kurtuldu

Uyuşturucu davasında ünlü oyuncular kurtuldu

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak ve Engin Günaydın ’ın da arasında bulunduğu 53 kişinin yargılandığı uyuşturucu davasının 8. celsesinde karar çıktı. “Örgüt düzenlemek, idare etmek ve üye olmak” suçlarından tüm sanıkların beraatine karar veren mahkeme, meşhur isimlerin çoğuna “Uyuşturucu göstermek” suçundan cinayet verdi.

İstanbul 19. Ağır Canice Mahkemesi ’nde görülen dava sabahtan saat 09.30 ’da başladı. Davaya meşhur isimlerden kimse katılmazken, bu sanıkları avukatları temsilcilik etti. 2 ’si diğer suçlardan tutsak bulunan tutuksuz 14 sanık ise duruşmada hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı, bugün kararını açıklayacağını bildirerek, davalı ve avukatlardan son savunmalarını yapmalarını istedi.

HAKİM: “SUÇUN İŞLENMESİ İÇİN BAĞIMLI OLMASI GEREKLI YOK”

Oyuncu Engin Günaydın ’ın avukatı, yaptığı savunmada, Günaydın ’ın daha önce de verdiği ifadelerde, uyuşturucuyu fazla ara sıra kullandığını, bağımlı olmadığını, yurtdışına çıktığında birkaç kez içtiğini söylediğini hatırlatarak, beraatini istedi. Duruşma Başkanı ise “Suçun işlenmesi için bağımlı olması gerekli yok” dedi.

HAKİM: “İNŞALLAH OLMAMIŞTIR”

Oyuncu Ersin Korkut ’un avukatı ise yaptığı savunmada, “Müvekkilim birkaç kere kullandığını beyan etmiştir. Bu olaydan daha sonra uyuşturucuyla teması hiç olmamıştır” dedi. Duruşma Başkanı avukatın bu ifadesi üzerine, “İnşallah olmamıştır” dedi.

“MÜVEKKİLİM YURTDIŞINDAYKEN UYUŞTURUCU KULLANMIŞ”

Oyuncu Hakan Yılmaz ’ın avukatı da, müvekkilinin şoförüyle yaptığı telefon görüşmelerinin polis göre dinlenmesi üzerine bu suçlamanın yapıldığına dik1kat çekerek, “Müvekkilim yurtdışındayken uyuşturucu kullanmış. Yurtiçinde uyuşturucu kullanmamıştır. Evinde bulunan 2.4 gram uyuşturucu maddenin de 10 yıl önce evinde kaldığını daha önce söylemişti” diye konuştu.

“KENAN İMİRZALIOĞLU PAPARAZZİLERDEN KAÇMAK İÇİN…”

Meşhur oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ’nun avukatı Cemalettin Mutlu da, yaptığı savunmada, müvekkilinin tatil için Bozburun ’a gittiğini belirterek, “Müvekkilim meşhur bir oyuncu olduğu için, burada her gün kendisini rahatsız eden paparazzilerden firar etmek için tekneyle günübirlik olarak Simi Adası ’na gitmiş, burada içki alırken sigarayı bırakmış olmasına rağmen alkolle birlikte sigara içmek için bir tane saf tütün içeren sarma tütün istemiş, sanırım tercümanın yanlış çevirisi sebebiyle, getirilen tütünü içerken içinde başka şeylerin de olduğunu anlayınca sigarayı derhal atmış” diye konuştu.

Bu ifadeyi İmirzalıoğlu ’nun daha önce de açıklama ettiğini dile getiren Avukat Mutlu, laf konusu tarihlerde Kenan İmirzalıoğlu ’nun Yunanistan ’ın Simi Adası ’nda olduğunu gösteren telefon sinyali kayıtlarının da mevcut olduğunu ve bilerek suç işlediği yönünde bir koşul olmadığını belirterek, meşhur oyuncunun beraatini istedi.

ÖRGÜT SUÇU YOK…

Duruşma Heyeti, mahkeme sonunda, “Örgüt kurmak, idare etmek ve üye olmak” suçundan bütün sanıklar için oybirliğiyle temize çıkma kararı verdi.

UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN BERAAT, KULLANMAKTAN CEZA

İstanbul 19. Ağır Suç Oluşturan Mankemesi, Kenan İmirzalıoğlu, Mehmet Erdem, HakanYılmaz, Sarp Apak, Şahin Irmak, Engin Günaydın, Ersin Korkut, Murat Yıldırım, Duygu Yetiş, Murat Eken, Koray Candemir, Iftihar Buldu ve Cemil Büyükdöğerli hakkında “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan beraat kararı verdi. Ama duruşma bu isimleri “Uyuşturucu uygulamak” ve “Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Hapis cezasını erteleyen mahkeme, sanıkların 5 yıl denetim süresine ast tutulmasına hükmetti.

KOCAOĞLU VE İZZİ ’YE BERAAT

“Uyuşturucu ticareti yerine getirmek” suçlamasıyla yargılanan Rıza Kocaoğlu ve Vedi İzzi ile birlikte, sanıklar Fırat Dağtaş, Dilek Dağtaş ve Mehmet Fırat Alyamaç beraat etti.

CEZA BÖLGE SANIKLAR…

Ahmet Yılmaz uyuşturucu ticareti yapmaktan 5 yıl, Istek Dağtaş, İbrahim Bayraktar, Ahmet Sağlam, Açık Fikirli Kardaş, Zeki Yalçın 6 sene 3 ay, Özhan Binici, Nusret Aldemir, Abdurrezzak Şin 4 yıl 2 ay, Ahmet Çardak ve Mustafa Çardak 5 sene 10 ay, Murat Yaşar, Şengül Yaşar, Cemil Zirek ve Gül Zirek de 7 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Operasyonun olacağını sızdırdığı iddiasıyla “Görevi kötüye kullanmaktan” yargılanan polis memuru Fatih A. hakkında da beraat kararı verildi.

Hürriyet