Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili olay yeri polis raporu ortaya çıktı

Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili olay yeri polis raporu ortaya çıktı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

İstanbul ’daki Conrad Otel ’inde meşhur spiker Vatan Muhakkak, eski mankenlerden Filiz Aker tarafından öldürüldü. Aker ’in daha sonra intihar etti. Olay yerinden ilk polis raporu da ortaya çıktı.

Sözcü ’de yer alan habere kadar durum yeri tutanağına kadar, Yanılmaz ile Aker ’in 2009 yılında birliktelik yaşadıkları, uyuşmazlık üstüne ayrıldıkları, oysa Aker ’in Muhakkak ’dan kopamadığı, platonik aşk besleyerek, takıntı haline getirdiği, kesintisiz Şaşmaz ’ı arayarak onu fazla sevdiğini ve evlenmek istediğine yer verildi.

Aker ’in karşılık alamamıs nedeniyle kesintisiz intihar edeceğini söylediği, 2011 yılında ise ilaç alarak intihar girişiminde bulunduğu da öğrenildi.

Polis raporunda da suç oluşturan ve intihar tıpkı şöyle anlatıldı:

“Olay Özeti: olay ile alakalı olarak yaptığımız çalışmalarda müntehir (Filiz Aker) ile maktul (Vatan Muhakkak) 2009 yılında beraberlik yaşarlar arasında anlaşmazlık çıkar ve ayrılırlar ama müntehire şahıs maktule platonik aşk duyar bunu saplantı haline getirir müntehire kesintisiz tanık şahıs olan yiyenine Maktulü fazla sevdiğini kendisi ile evlenmek istediğini söyler zaman zaman intihar etmek istediğini açıklama eder 2011 yılında zanaks içerek intihar teşebbüsünde bulunur.

Müntehire Takriben 1,5 ay Oya otelde kalmaktadır 27.08.2017 günü müntehire kişi yiyeni olan Dora isimli şahsı eşi ile birlikte otele eğlence eder saat: 12.30 sıraları tanık Dora ve eşi otele kazanç müntehire şahısla birlikte otelde cafede otururlar bir vakit sonra müntehire alkol alır saat:17.00 sıralarında misafirinin geleceğini onu karşılamaya gideceğini kendisini otelin cafesinde beklemelerini yarım saate dek geleceğini söyler ve yanlarından ayrılır bir vakit sonra müntehire şahıs geri gelmeyince merak ederler telefonunu ararlar ancak yanıt alamazlar otel güvenliğinden takviye alarak kapıyı açtırırlar maktul şahsı kapı önünde yüzüstü yatar vaziyette müntehire şahsı yatak üstünde kanlar içerisinde görürler cesetler üzüleninde tarafımızca yaptığımız kontrolde müntehirenin sırt bölgesinden 4 adet giriş şeklinde yarasının olduğu maktulün sağ kulak üstü bitişik atış şeklinde yarasının olduğu tanınana bin müntehirin elinde olduğu görülmüş konuyla alakalı tahkikat büromuzda devam etmektedir.”