Yeniden Başlayacak olan diziler

Yeniden Başlayacak olan diziler

Nisan 5, 2020 0 Yazar: admin

Koronavirüs salgını sonrası eski diziler tekrar yayına girmeye başladı. İşler Güçler, Kardeş Payı, Aşk-ı Memnu, Anne, Şevkat Yerimdar, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi diziler bir bir ekranlarda boy göstermeye başladı.

Fox TV gibi bu sezonun başarılı dizilerine yeniden yayınlamaya başlayan kanalları da göreceğiz.Perşembe akşamlarının sevilen dizisi Mucize Doktor, bundan sonra ilk bölümden başlayıp perşembe akşamları yine izleyicilerin karşında olacak. Benzer örnekler de zamanla çoğalacaktır. Çünkü kanalların başka bir şansı yok.

Dizi setlerine ara verildiği bu dönemde Eşkıya Dünyaya Hükmüdar Olmaz gibi ağır şartları göze alıp, yoğun bir güvenlik şemsiyesi altında çekimlere devam etmeye çalışan diziler de olacaktır. Ancak oyuncuların bu noktada büyük itirazları da var. Örneğin geçtiğimiz hafta Gel Dese Aşk dizisinin setinde çalışmaların durmasında Şebnem Bozoklu ’nun koronavirüs salgınından duyduğu endişe ile sete gelmek istememesi de vardı.

Koronavirüs şimdiden televizyon kanallarına büyük dersler veriyor. Örneğin Star TV, Jet Sosyete ’yi bu dönemde bir kurtarıcı olarak gördü ve ekranında yer veriyor. Halbuki kanal 2 sezon önce dizinin tv8 ’e gidişine ses çıkartmamıştı.

Söz, Sen Anlat Karadeniz, İstanbullu Gelin gibi yakın dönem dizileri yeniden ekranları hem de prime-time zamanlarında süsler mi göreceğiz… Kanallar tv filmleri ile zaman doldurmaya çalışsa da bu ne kadar sürdürülebilir ki…

Koronavirüs salgını ciddi bir düşüş trendine girmeden dizi setlerinde çalışmaların yapılması çok zor görünüyor. Bu durum da yakın dönemin çok sevilen dizilerinin yeniden ekrana dönüşünün önünü açabilir.

Tabii ki bu bir yol önerisi, henüz kanallarda yakın dönem dizilerini yeniden ekrana sürme konusunda Fox TV ’nin Şevkat Yerimdar ile atım atması dışında bir adım da görülmedi. Ancak yaz ekranı ile birlikte yakın dönem dizilerinin ekranda boy göstermesi hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.