Zayıflama isteği nelere malolabiliyor? İrem Derici ’nin yaşadıkları herkese örnek olmalı!

Zayıflama isteği nelere malolabiliyor? İrem Derici ’nin yaşadıkları herkese örnek olmalı!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Inceleme-Ece Er

Güzellik Faşizminin Son Kurbanı İrem Derici Oldu

İnce olmanın toplumda moda olma algısı ciddi bir faşizmdir. Usta ve mankene benzeme çabası ruhun kendini yok etmesine ve beynin de bedene saplantı yapmasına niçin oluyor. Popüler kültür arasında aşırı zayıflığın alkışlanıyor olması bu faşizme destek veriyor lakin sonuçları hiç hesaplanmıyor. Yemenin ayıplandığı zayıflığın alkışlandığı bu sistem pek çok insanın hayatını kaybetmesine veya o sınıra gelmesine niçin olmaktadır.
İnce elde etmek ile çelimsiz elde etmek aynı şey yok!

Millet anatomileri nedeni ile aynı maddesel görüntüye sahip değildir. Irksal, kalıtımsal gibi faktörlerin ile “kendince ince” olabilirler ama bu kimilerine yetmez. Sağlıklı olmak “alışılagelmiş kiloda elde etmek” diye yorumlanmalıdır. Ne yazık fakat ışıkların aşağıda yaşayanlar için “ çelimsiz almak” çekicilik kriteri olarak yorumlanmaya başladı.
Cılız almak; güzel olmak, çekici edinmek, seksi almak ile benzer layık kabul edilmeye başladı. Böyle olmayınca da “Star” kategorisine alınmaya başlıyor. Fakat Star olmak için yetenek ve ışık lüzumlu! Bu durum öyle büyük bir sektör oldu ki zaman zaman fena haberleri duymaya başladık. İşte bunlardan biri de İrem Derici. Ne yazık fakat bu kadar büyük bir sesi, starı zayıflamak uğruna kendini iskelete çevirmiş görmekteyiz.
Son günlerde yoğun bakım servisinde çare gören sanatçı, her ne dek “besin zehirlenmesi” tanısı ile hastanede yatıyor olsa da vücudu direncini yitirmiş. Boşaltım sisteminde problem oluştuğu ve fazla su kaybından nedeniyle çare gördüğü açıklamaları geliyor.